Графік роботи
Корзина
USD - 28.7грнEUR - 33.8грнPLN - 7.55грн
Ми працюємо для Вас!
Avto.pro
Вам перезвонить?

Класифікація моторних масел по SAE

 Класифікація моторних масел по SAE


Специфікація SAE (Society of Automotive Engineers - американська Асоціація Автомобільних Інженерів) основна класифікація моторних масел, що регламентує в'язкість масла. Вона описує властивості в'язкості і плинності - а, саме, здатності масла текти і, одночасно, "прилипати" до поверхні двигуна.

За цією класифікацією всі моторні масла діляться на 11 великих підкатегорій (6 зимових -0W, 5W, 10W, 15W, 20W, 25W, і 5 літніх - 20, 30, 40, 50, 60). Буква W позначає зимовий (Winter), а здвоєний номер вказує на всесезонність масла (наприклад, 5W30, 10W40). В такому співвідношенні перші цифри вказують на температуру безпечного пуску в зимовий час (загальноприйнято використовується від -40 0С, тобто масла 0W можна використовувати при -40, 5W при -35 і т.д.), наступні характеризують збереження працездатності масла в високотемпературних зонах двигуна. Чим менше останні цифри - тим консистенція масла більш рідка. Рідке масло працює краще в зимовий час. Більш густе масло надійніше при перегревах двигуна, в жаркому кліматі і для старих зношених двигунів.

Графічно співвідношення температур для класифікації SAE представляється в такий спосіб:

Важливо пам'ятати, що дана специфікація задоволена загальна. Не варто спиратися виключно на точний підбір масла під загальні температурні показники регіону проживання, краще завжди брати з запасом. Кожен двигун, кожної марки автомобіля відрізняється унікальним поєднанням ступеня форсування, теплонапряженности, особливостей конструкції, застосовуваних матеріалів і так далі, аж до якості обробки поверхонь. Тому, для отримання максимальної продуктивності і ефективності варто спиратися на всі специфікації моторного масла, для конкретної моделі двигуна.